Informace o nás

Jak to vlastně začalo...

 

    Už jako malá holka jsem milovala všechna zvířata. A pes byl můj sen snad od chvíle co jsem začala mluvit. Jenže rodičové byli stále proti. Pes v bytě přece trpí. A tak jsem přemlouvala a přemlouvala, až jsme si jednoho krásného dne jeli pro Maxmiliána. Byl to trpasličí špic barvy orange-sable. Od malička byl hrozně mrzutý, ale hlavně, že byl můj. Miloval lidi a potřeboval je mít stále kolem sebe.( a bylo mu jedno koho :-)) A právně s ním jsem začala objevovat kouzlo kynologie.

    Přihlásili jsme se na cvičák v Prostějově. Tam mě měli nejdřív za blázna, nakonec nás mezi sebe zvali. Věnovali jsme se poslušnosti a začínali s agiliti. Dokonce jsme měli v plánu zkoušku ZOP.

    Jenže štěstí nám nepřálo dlouho. Asi ve třech letech se u něj zjistila epilepsie. Byl na tom tak špatně, že i veterinář mu dával maličkou šanci na přežití. Ale můj "malý velký" pes tu s námi chtěl ještě být. Jen se cvičením byl útrum. Max díky nemoci přišel o svou jiskru a radost ze života.

    Stejně to byl skvělý pes. Moc mě toho naučil. A proto byla rána, když v sedmi letech jeho srdíčko ten poslední těžký záchvat nezvládlo...

    Život bez psa jsem si nedokázala představit. Doma je to bez toho věčného otravu děsně prázdné :-) Tak i přes protesty rodičů jsem zasedla ke všem možným i nemožným zdrojům a hledala dalšího parťáka do života.

    Netrvalo dlouho a bylo vybráno. Německý špic vlčí! Krásný, pohodový chlupáč, který se rád hýbe. A tak do naší lidské smečky přišla malá chlupatá kulička jménem Gladiator alias Rooney.

    Rooney je velice živý a učenlivý pes. A to mě také donutilo začít pořádně něco dělat. Zase jsem se přihlásila na cvičák, kde jsem poznala super partu lidí, kteří jsou stejní blázni do psů jako já. Právě oni mě vtáhli do světa sportovní kynologie a začalo to bavit mě i Rooneyho. I když mě všude strašili a všichni říkali, že špic je těžko vycvičitelný, tvrdohlavý a uštěkaný, Rooney se rozhodl, že jim všechna taková tvrzení vyvrátí...

    Jsem zvědavá jak to půjde dál. Máme v plánu dokázat všem nevěřícím, že i špic má na sportovní kynologii...

 

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.